Zabezpieczenie barierek na rampie magazynowej?

642 viewsSpołeczeństwo i praca
0
0 Comments

Interesuje mnie temat barierek na rampie magazynowej. Ze względu na uwarunkowania przeznaczenia musimy zapewnić dostępność do głównej bramy magazynu, ale obok znajdują się małe drzwi wejściowe do biura i trochę dalej schody na rampę. Czy powinno się jakoś zabezpieczyć krawędź rampy przed wypadnięciem na wprost tych drzwi?

Moim zdaniem należałoby zabezpieczyć krawędź rampy barierka, aby pracownik, który wychodzi z biura nie mial możliwości upadku z rampy. Jednak podczas konstruowania pomysłu zastanowieniu poddano sytuację, w której pracownicy będą opierać się o nową barierkę i np. nie zauważając krawędzi przesuną się i wypadną… Proponowałam barierkę miejscową ze względu na to, że po prawej stronie (z perspektywy zdjęcia) jest brama główna magazynu, której nie możemy zastawić. Jak Wy zabezpieczyli byście takie miejsce?

Paweł Answered question 22 listopada 2022
0

A jaka jest szerokość rampy i czy wózki widłowe jeżdżą też na wysokości tych drzwi czy tylko obok tam gdzie jest brama do magazynu? Mam taki pomysł, żeby zabezpieczyć barierką nie krawędź rampy, ale jakiś 1.0 m od drzwi w kierunku rampy. Czyli defacto pracownik wychodząc a rampę wychodzi już na barierkę i pociągnęłabym temat dalej wymalowujac drogę komunikacyjną łącznie z pasami dla pieszych do schodów, ale pomysł traci sens jeśli jeżdżą tam wózki. Wówczas pozostaje zabezpieczenie krawędzi i zawieszka informującą o zakazie opierania się o barierkę.

Paweł Answered question 22 listopada 2022
You are viewing 1 out of 1 answers, click here to view all answers.